top of page

Fri, Apr 05

|

https://vares.space/et/

IDEEVÕISTLUS: Linnaojad

Valga arhitektuuriresidentuur VARES koostöös Läti ideevõistluste platvormiga TANDEEMS ja Valga vallavalitsusega korraldavad ideevõistluse Valga Pipraoja taastamiseks ja rõhutamiseks.

IDEEVÕISTLUS: Linnaojad
IDEEVÕISTLUS: Linnaojad

Time & Location

Apr 05, 2024, 7:00 AM – Apr 22, 2024, 11:50 PM

https://vares.space/et/

About the event

IDEEVÕISTLUS: Linnaojad

15.-22. aprillil toimub võistlus, et koguda ideid Valga Pipraoja avamiseks. Reedel, 5. aprillil toimub võistlust sissejuhatav veebikohtumine ning lühiloengud Katrin Koovilt ja Jürgen Karvakult.

Moderniseerumise kiiluvees matsid nii mõnedki edumeelsed linnad oma esimesed teljed – nende sünni tunnistajateks olnud jõed. Täna kaevavad moodsad linnad oma ojad jälle mulla alt välja ja toovad nad uuesti elule. Selle ideevõistlusega kutsume me (maastiku)arhitekte, linnauurijaid, ökolooge, kunstnikke ja teisi huvilisi kujutlema reinkarneeruvate linnaojade uusi võimalusi.

Võistluse eesmärgiks on koguda linnaruumilisi visioone Valga Pipraoja taastamiseks ja rõhutamiseks, inimestele ligitõmbavaks rekreatsioonialaks kujundamiseks ja seal leiduva elurikkuse võimendamiseks. Valga on ojade- ja allikaterohke linn, kus veevulinat võib kuulda mitmetes paikades. Otsime ideid, mis rõhutaksid puhta vee kohalolu ja nähtavust linnamaastikel ning kasutaksid ära selle potentsiaale Valga ruumilise identiteedi kujundamisel. Kuna Valga linnal puudub tugev identiteet, siis võiks ta saada tuntuks just ojade ja lätete linnana. Ootame osalejatelt visioone uue ojasängi ning selle ümbruse kujudamiseks ja/või väikesemõõdulisi arhitektuurseid sekkumisi, mis looksid kohtumispunkte inimeste, oja ja selle teiste asukate vahel.

Võistluse juhatame sisse reedel, 5. aprillil kl 18 veebikohtumise ja loengutega Katrin Koovilt ja Jürgen Karvakult. Kohal on ka Valga vallaarhitekt. Loengutele järgneb küsimuste voor. Liitu kohtumisega Google Meetsis siin.

  • Võistluse periood on 15.-22. aprill
  • 15. aprillil avalikustame täpsema võistlusülesande ning alusmaterjalid Tandeemsi veebiplatvormil
  • Esitada tuleb 3 pilti ning tekst
  • Kolm võitjat saavad rahalise auhinna

Võistlus on osa Eesti-Läti koostööprojektist, ideevõistluste seeriast “Flock of Ideas” ehk “Ideede parv”. Võistlust organiseerivad Valga arhitektuuriresidentuur VARES koostöös Läti ideevõistluste platvormiga TANDEEMS, Valga vallavalitsusega ja Valga Vesi AS-ga.

VARES Architecture Residency

Uus 35, 68203, Valga, Estonia

www.vares.space

@vares.space

+372 59008777

Share this event

bottom of page