top of page

Sat, Apr 27

|

Valga

VARESE kevadnäitus

27.-28. aprillil avame VARESE kevadnäituse, kus aprillikuu residendid Ola Lewczyk, Ben Weir ja kunstnikeduo DE JENZ esitavad oma residentuuri käigus valminud loomingut.

VARESE kevadnäitus
VARESE kevadnäitus

Time & Location

Apr 27, 2024, 12:00 AM – Apr 28, 2024, 11:50 PM

Valga, Uus 35, Valga, 68203 Valga maakond, Eesti

About the event

27.-28. aprillil avame VARESE kevadnäituse, kus aprillikuu residendid Ola Lewczyk, Ben Weir ja kunstnikeduo DE JENZ esitavad oma residentuuri käigus valminud loomingut. 

Eksponeerimisel olevad tööd on materijalipõhised, meelelised ja kogukondlikud sekkumised, millega saab tutvuda nii VARESE majas kui ka Valga linna peal.Ben Weir on Põhja-Iirimaalt pärit arhitekt, kelle loomingu huviorbiidis on (kunstnike) prekaarsed ja muutustele avatud elutingimused. Residentuuris olles plaanib ta vabastada küttekehad nende tavapärasest kohtkindlusest. Beni teos SOOJUS uurib, milline võiks välja näha soojendav mööbel. Mittestandardses ja kõikuva temperatuuriga VARESE majas konstrueerib ta väikevorme, mis on erinevalt traditsioonilistest küttekehadest hoone tarindist lahti ühendatud. Kevadnäituse nädalavahetusel viib Ben oma kuumad leiutised jalutuskäiguks Valga linna peale.DE JENZ on Norra lääneranniku pisikesel saarel elutsev ja töötav kunstnike duo Vibeke Jensen & Santiago De Waele. Nende ühine suur kogemustepagas hõlmab muuhulgas nii kureerimist, ehitamist kui ka linnainstallatsioonide loomist. Residentuuri jooksul valmib kogukonda kaasav installatsioon SIIN JA PRAEGU, mis uurib nii ajaloolist kui ka kaasaegset Valga ja Valka piirilinnade eripära. Nad otsivad koos Valga kooliõpilastega linnast kasutamata potentsiaaliga kohti, kuhu üheskoos luua noortele pühendatud kogunemispaik. Valminud kohtumispaik avaneb kevadnäitusel avaliku peoga.Ola Lewczyk on Poola kunstnik, kes oma teose SAVI jaoks valmistab kohalikest leidmaterjalidest (nagu leidsavi, ehitusprügi, tolm, juusked, liiv jne) telliseid. Telliseteo kogu protsessi läbi tehes, retsepte katsetades ning põletusahju ehitades uurib ta, milline võiks välja näha kohalikkusel põhinev materjali tootmine. Kevadnäitusel tutvustab ta oma tellisteo protsessi tagamaid ning juba valmis saanud tehiskividest vormunud arhitektuurseid objekte.Loe lähemalt VARESe uudiskirjast

Share this event

bottom of page